Kowalczyk o kandydaturze Szydło na prezydenta: byłaby niezłą kandydatką

Magdalena Targańska27 października, 20212 min

Beata Szydło byłaby niezłą kandydatką – ocenił w środę wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, pytany o to, czy była premier byłaby dobrą kandydatką na prezydenta Polski. Zapewnił, że pracuje w ramach bliskiego sojuszu i z Beatą Szydło, i z premierem Mateuszem Morawieckim.

Kowalczyk we wtorek został powołany na nowego wicepremiera, ministra rolnictwa w rządzie Mateusza Morawieckiego.

W środę w rozmowie z RMF FM, został zapytany o to, czy była premier Beata Szydło dzwoniła do niego z gratulacjami. „Tak. Wiele osób dzwoniło z gratulacjami” – powiedział Kowalczyk.

Zapewnił, że „pracuje dla Polski” (…) w ramach bliskiego sojuszu i z Beatą Szydło, i z premierem Morawieckim – każdy premier dla mnie jest bardzo ważny” – oświadczył.

Dopytywany, czy są przyjaciółmi z Szydło, odparł: „Jesteśmy przyjaciółmi, ale w fazie zawodowej, politycznej – nie prywatnie”.

Kowalczyk został zapytany o to, czy Szydło byłaby dobrą kandydatką na prezydenta. „Myślę, że niezłą” – odparł. Jak tłumaczył, „po pierwsze kobieta, jeszcze chyba nie mieliśmy kandydatki, poważnej kandydatki, która byłaby z szansami na zwycięstwo”. „Myślę, że to by było ciekawe rozwiązanie” – ocenił.

Dopytywany, czy wspierałby Szydło w potencjalnym kandydowaniu na prezydenta odparł: „Na pewno bym wspierał”. „Zresztą, ja będę wspierał każdego kandydata, którego wyasygnuje Prawo i Sprawiedliwość” – zapewnił. (PAP)

 

autor: Aneta Oksiuta

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Koszyk