Prezes Naczelnej Izby Lekarskiej: za nadmiarowe zgony odpowiada ministerstwo zdrowia

Karol Kwiatkowski26 października, 20212 min

Ograniczony dostęp do leczenia, wydłużające się kolejki do specjalistów i w konsekwencji nadmiarowe liczby zgonów – za to wszystko odpowiada ministerstwo zdrowia – nie personel medyczny czy niemedyczny ochrony zdrowia – napisał prezes Naczelnej Izby Lekarskiej, profesor dr hab. med. Andrzej Matyja.

Lekarze, tak jak i pozostały personel medyczny i niemedyczny w ochronie zdrowia, ma prawo m.in. do bezpiecznych i godnych warunków pracy z zachowaniem czasu na życie rodzinne i niezbędną regenerację sił. Alarmujemy o tym od dawna, że system ochrony zdrowia opiera się już tylko na przemęczonym pracą personelu. Czas na reformę, a nie na obrażanie lekarzy i lekarzy dentystów – stwierdził prezes NIL.

Wypowiedź Matyji odnośnie nadmiarowych zgonów ciekawie skomentował jeden z internautów: „Gdy zawieszano zabiegi planowe – nie protestowaliście. Gdy leczono ludzi przez telefon – nie protestowaliście. Ludzie wydawali ostatnie pieniądze na wizyty prywatne, żeby ratować życie bliskich, bo wirus stanowił zagrożenie wyłącznie w państwowej opiece zdrowotnej”.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 3 =