Błaszczak: 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby w ochronie granicy polsko-białoruskiej

Magdalena Targańska23 października, 20212 min

Ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA w ochronie granicy polsko-białoruskiej – poinformował w sobotę szef resortu obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Zapewnił, że zaangażowanie polskich sił zbrojnych może się zwiększyć w każdej chwili.

„Już ponad 7,5 tys. żołnierzy wspiera służby MSWiA w ochronie granicy polsko-białoruskiej. Jesteśmy także przygotowani, aby w każdej chwili zwiększyć zaangażowanie Sił Zbrojnych RP w tę operację” – napisał w sobotę na Twitterze minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W sobotę Straż Graniczna poinformowała, że strażnicy odnotowali 457 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Od początku października odnotowano już ok 12,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Z informacji przekazanych przez SG wynika też, że w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców przebywa 1,7 tys. osób.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią – w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego – obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni. (PAP)

 

Autor: Szymon Zdziebłowski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 × dwa =