[WIDEO] Premier: Tusk idzie przez życie jak huragan – czego się nie dotknie doprowadza do ruiny

Magdalena Targańska15 października, 20214 min

W czwartek szef rządu zabrał głos w Sejmie w związku z ostatnimi wydarzeniami po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 7 października. Premier zapewniał, że polexit to fake news i ordynarne kłamstwo szefa PO Donalda Tuska, a PO brakuje wyobraźni i programu.

Mówił też, że tak jak nie powinniśmy dyskutować, czy istnieje potwór z Loch Ness, tak nie powinniśmy dyskutować o polexicie. Według Mateusza Morawieckiego, tak długo jak PiS będzie u steru rządu, nie pozwoli na kupczenie polską suwerennością. „W Polsce suwerenem jest naród, a nie nawet najwyższy urzędnik KE” – dodał.

„Polexti nie zrodziło się w naszym rządzie. Hasło polexit zrodziło się w chorej wyobraźni waszych PRowców. I to właśnie tam ono do dzisiaj jest. Ulepiliście sobie takiego demona i walczycie z nim” – mówił dalej premier Morawiecki.

„Mówimy nie dla Stanów Zjednoczonych Europy, bo to jest następna chora koncepcja lewackich ideologów i mówimy nie dla takiej koncepcji. To jest ślepa uliczka i na końcu tej uliczki znalazła się już jedna katastrofa, której ojcem chrzestnym jest pan Tusk – to Brexit” – kontynuował.

„Trzeba przyznać szanowni państwo, że Donald Tusk idzie przez życie jak huragan – czego się nie dotknie, doprowadza do ruiny. Najpierw zrujnował polskie finanse publiczne i uciekł do Brukseli, później w Brukseli doprowadził do kryzysu migracyjnego i Brexitu i uciekł z powrotem do Polski. Aż boję się pomyśleć do jakiej ruiny doprowadzi Polskę” – powiedział w czwartek w Sejmie Mateusz Morawiecki.

Do wypowiedzi premiera w TVP odniósł się minister Czarnek. „To było jedno z najlepszych wystąpień pan premiera jakie słyszałem. Wypunktował dokładnie opozycję i wypunktował dokładnie ordynarne kłamstwa na temat rzekomego wychodzenia Polski z UE. Dlatego spotkało się to z niezadowoleniem z tamtej strony” – mówił Czarnek.

Minister wychwalając przemówienie premiera powiedział, że punktowanie było idealne. „Z przywoływaniem również orzeczeń TK z czasów pana prof. (Andrzeja) Rzeplińskiego czy prof. (Marka) Safjana, ale też z podawanie konkretnych przykładów działania opozycji i krytykowania polskich organów konstytucyjnych tylko dlatego, że orzekają zgodnie z konstytucją” – dodał.

 

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *