AliExpress z pierwszym samodzielnym centrum logistycznym w Polsce

Karol Kwiatkowski12 października, 20213 min

Globalna platforma handlu internetowego AliExpress uruchamia w pobliżu Łodzi pierwsze centrum logistyczne w Polsce – podała we wtorek spółka. Magazyn jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej – dodano.

„AliExpress, globalna platforma handlu internetowego, należąca do Alibaba Group, ogłosiła, że pierwsze samodzielne centrum logistyczne w Polsce zostało ukończone i rozpocznie działalność” – poinformowała spółka w informacji prasowej.

Jak dodano, hub logistyczny powstał we współpracy z Cainiao, ramieniem logistycznym platformy. Spółka przekazała, że magazyn będzie służył jako centrum realizacji dla sprzedawców AliExpress wysyłających produkty bezpośrednio z Polski; jest największą inwestycją w infrastrukturę zrealizowaną przez AliExpress w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

„Polska jest naszym regionalnym hubem w Europie Środkowo-Wschodniej i była naturalnym wyborem inwestycyjnym na pierwsze centrum logistyczne w regionie dla AliExpress. Nowe centrum zapewni szybszą wysyłkę dla użytkowników w kluczowych miastach” – powiedział cytowany w informacji prasowej dyrektor generalny AliExpress na Europę Środkową i Wschodnią Gary Topp.

Zlokalizowane w pobliżu Łodzi centrum logistyczne zajmuje łączną powierzchnię 10,000 mkw. i ma rozpocząć działalność przed listopadowym Dniem Singla na AliExpress (11 listopada – PAP), czyli największym na świecie Globalnym Festiwalem Zakupów. Spółka zapewniła, że zamówienia wysyłane z hubu logistycznego zostaną dostarczone w gwarantowanym terminie 3 dni na terenie całej Polski i powinny dotrzeć do największym miast, takich jak Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków i Katowice następnego dnia w przypadku niektórych zamówień. Lokalizacja hubu będzie również wykorzystywana do obsługi okolicznych rynków, takich jak Czechy, Austria, Słowacja i Niemcy.

AliExpress to platforma zakupowa uruchomiona w 2010 r. (pl.aliexpress.com). Umożliwia ona konsumentom z całego świata dokonywanie zakupów bezpośrednio od producentów i dystrybutorów, głównie w Chinach. AliExpress działa w wielu językach, w tym angielskim, rosyjskim, portugalskim, hiszpańskim, polskim i francuskim. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *