Bielan: negocjacje Republikanów z PiS się zakończyły, nie trzeba podpisywać nowej umowy koalicyjnej

Karol Kwiatkowski10 października, 20213 min

Nie trzeba nowej umowy koalicyjnej podpisywać, bo negocjacje Republikanów z PiS już się zakończyły – stwierdził w niedzielę europoseł i prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.

Bielan w Polsat News został zapytany, czy w poniedziałek zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna Zjednoczonej Prawicy i dojdzie do rekonstrukcji rządu. „Nie trzeba tej umowy podpisywać, bo negocjacje (Partii Republikańskiej z PiS – PAP) się już zakończyły. Umówiliśmy się, że poinformujemy o ich wyniku w odpowiednim momencie, ale te negocjacje się już skończyły” – odpowiedział.

Zapytany, czy Kamil Bortniczuk, poseł Partii Republikańskiej, zostanie ministrem sportu odpowiedział: „Nie chcę uprzedzać faktów. Był u prezydenta jako kandydat. Decyzje o powołaniu to są decyzje prezydenta i premiera”.

W niedzielę Borniczuk w Radiu Zet powiedział, że zgodnie z umową koalicyjną z PiS zarządzanie resortem sportu powinno przypaść Partii Republikańskiej a ustalone terminy przemawiają za tym, by wydarzyło się to w przyszłym tygodniu.

W ubiegłą środę z Bortniczukiem spotkał się prezydent Andrzej Duda, a prezydencka kancelaria, która poinformowała na Twitterze o tym spotkaniu, napisała, że poseł jest kandydatem na ministra sportu. Tego samego dnia zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel poinformował, że na poniedziałek zaplanowano posiedzenie kierownictwa PiS, na którym mają zostać zaakceptowane zmiany w rządzie.

Europoseł PiS Ryszard Czarnecki, który również brał udział w niedzielnym programie w Radiu Zet, powiedział, że na początku października została przygotowana umowa koalicyjna z Republikanami, a w ostatni poniedziałek umowa ta została „ostatecznie sfinalizowana”. Dopytywany, kiedy Bortniczuk zostanie ministrem sportu, Czarnecki ocenił, że „jest to kwestia zapewne czasu niedługiego”. Czarnecki przekazał też, że nie została podpisana jeszcze umowa ze środowiskiem wiceszefa MON Marcina Ociepy, b. polityka Porozumienia Jarosława Gowina, czyli stowarzyszeniem OdNowa RP.(PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

czternaście + dwa =