Co piąty zgon związany z COVID-19 odnotowany ostatniej doby dotyczył osób w pełni zaszczepionych

Karol Kwiatkowski7 października, 20213 min

– Jeżeli zaszczepimy 100 proc. społeczeństwa, to kto będzie chorował? Będą chorowali ludzie zaszczepieni – powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, informując w Radiu Plus, że co piąty zgon związany z COVID-19 odnotowany ostatniej doby dotyczył osób w pełni zaszczepionych.

– Jeśli popatrzymy na świat, na Europę, to widzimy, że w zaszczepionych społeczeństwach logicznym jest – chorują również ludzie zaszczepieni – mówił.

– Jeżeli zaszczepimy 100 proc. społeczeństwa, to kto będzie chorował? Będą chorowali ludzie zaszczepieni – oświadczył rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

– Podajemy dane dotyczące zarówno chorych zaszczepionych w grupie wszystkich chorych, jak i samych chorych w grupie niezaszczepionych – dodał.

– To, kto dzisiaj trafia do szpitala i kto niestety czasem doświadcza tego najgorszego, co może trafić nam się w covidzie, czyli zgonu, to są ludzie, którzy są dotknięci wielochorobowością i COVID-19 jest tylko jednym z przyczynków do tego tragicznego stanu zdrowia – powiedział.

Przyponijmy, że na początku października Ministerstwo Zdrowia podawało, że od okresu dwóch tygodni po rozpoczęciu podawania drugich dawek szczepionek na COVID-19, 1,8 proc. zgonów osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 to przypadki śmiertelne odnotowane wśród zaszczepionych. Teraz rzecznik twierdzi, że to już prawie 20 proc.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

cztery − trzy =