Tusk będzie piętnował nepotyzm aż do poziomu powiatów

Nasza Polska1 października, 20213 min

Szef PO Donald Tusk zapowiedział w piątek, że PO przygotuje gruntowną informację opisującą nepotyzm władzy, schodząc aż do poziomu powiatów. Jak ocenił, rozkradanie pieniędzy przez praktycznie całą władzę, wpływa na kondycję finansową Polski i każdej polskiej rodziny.

„Nie mówimy o 900 tłustych kotach, bo to jest wierzchołek góry lodowej. My przygotujemy taką bardzo gruntowną informację i zejdziemy na poziom powiatu” – powiedział w piątek Tusk, pytany o opisywane przez media przypadki nepotyzmu w spółkach Skarbu Państwa.

Zwrócił uwagę, że to nie chodzi tylko o spółki Skarbu Państwa. „Przecież nepotyzm przerósł wszystkie instytucje życia publicznego od takiego najniższego poziomu” – powiedział lider PO.

„To, o co ja mogę apelować, to żebyśmy nie poprzestali tylko na jednej, dwóch czy trzech publikacjach. To też nie może być tylko sensacja dnia. To musi się stać taką nie do zniesienia, z punktu widzenia uczciwych ludzi, sensacją roku” – podkreślił Tusk.

Zaznaczył, że mamy obecnie ogromny skok inflacji. „I to, że cała praktycznie władza rozkrada środki publiczne na niewyobrażalną skalę, że jakość sprawowanych przez nich funkcji jest niżej wszelkiej krytyki, to ma także wpływ na kondycję finansową Polski i każdej polskiej rodziny” – powiedział lider PO.

Gazeta Wyborcza, Onet i Radio Zet przedstawiło w poniedziałek mapę wpływów w spółkach skarbu państwa najważniejszych polityków PiS. W spółkach tych, jak ujawniły media, zatrudnieni zostali ludzie powiązani z politykami PiS. Dotyczy to premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MON Mariusza Błaszczaka, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, wicepremiera i szefa MAP Jacka Sasina, europosła Joachima Brudzińskiego i byłego wicepremiera i ministra rozwoju Jarosława Gowina. (PAP)

autor: Edyta Roś, Marta Rawicz

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *