Niedzielski: na koniec października średni poziom zakażeń – ok. 5 tys. przypadków i 3,5-4 tys. hospitalizacji

Nasza Polska1 października, 20212 min

Przewidujemy, że na koniec października średni, dzienny poziom nowych zakażeń będzie na poziomie 5 tys. przypadków, będziemy mieli od 3,5 do 4 tys. hospitalizacji – powiedział w piątek podczas briefingu w Lublinie minister zdrowia Adam Niedzielski.

„W naszych prognozach na koniec października przewidujemy, że średni poziom zakażeń będzie wynosił mniej więcej 5 tys. (przypadków dziennie). Uwzględniając tę specyfikę, że troszkę mniej mamy hospitalizacji ze względu oczywiście na szczepienia niż w poprzednich falach, oznacza to, że na koniec października będziemy mieli około 3,5 do 4 tys. hospitalizacji” – mówił szef MZ.

Przekazał, że te parametry cały czas oznaczają, że mieścimy się w tzw. minimalnej infrastrukturze szpitalnej zabezpieczającej chorych na Covid.

Niedzielski powiedział też, że „na razie nie ma takiej perspektywy, żeby te obostrzenia (sanitarne) ogólnokrajowe zwiększać”.

„Jeżeli chodzi o podejście lokalne, to tutaj – jeżeli będziemy widzieli jakieś takie sygnały, że sytuacja jest bardzo krytyczna, to wtedy na poziomie powiatowym możemy ewentualnie rozważać pewne przede wszystkim najpierw działania egzekucyjne – mówię o tym, żeby była zwiększona liczba patroli, zwiększone egzekwowanie tych obowiązków, które w tej chwili obowiązują i na razie na tym się zatrzymujemy” – powiedział minister zdrowia.

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 1362 nowe zakażenia koronawirusem, najwięcej w woj. lubelskim; zmarło 16 osób z COVID-19. (PAP)

Autor: Karol Kostrzewa

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk