Minister Maląg złożyła życzenia osobom głuchym i niedosłyszącym

Nasza Polska26 września, 20213 min

Prawdziwe bariery nie leżą w osobach borykających się z problemami ze słuchem, a w ich otoczeniu. A tym otoczeniem jesteśmy my wszyscy – wskazała w niedzielę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, składając życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Głuchych.

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. Z tej okazji minister rodziny złożyła życzenia osobom głuchym, słabosłyszącym, ich rodzinom i wszystkim, którzy ich wspierają.

„Życzę wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów, spełnienia marzeń i samych słonecznych dni” – napisała Maląg.

Zwróciła uwagę, że święto jest także okazją do przypomnienia, iż „prawdziwe bariery nie leżą w osobach borykających się z problemami ze słuchem, a w ich otoczeniu”.

„A tym otoczeniem jesteśmy my wszyscy. Od nas zależy poprawa dostępności przestrzeni publicznej dla wszystkich, niezależnie od stopnia sprawności. Nasza życzliwość i zrozumienie mogą ułatwić im życie i pozwolić na pełny udział w życiu społecznym oraz publicznym. Pamiętajmy o tym, nie tylko w tym szczególnym dniu” – podkreśliła minister.

Zapewniła równocześnie, że Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, współpracując z Polską Radą Języka Migowego i organizacjami reprezentującymi środowisko głuchych, „podejmuje nieustanne działania, mające na uwadze poprawę sytuacji tej blisko milionowej społeczności”.

Międzynarodowy Dzień Głuchych (ang. International Day for the Deaf) ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na problemy osób niesłyszących. Święto ustanowione w 1958 roku przez Światową Federację Głuchych obchodzone jest corocznie w ostatnią niedzielę września i stanowi początek Międzynarodowego Tygodnia Głuchych, podczas którego na całym świecie organizowane są imprezy, kampanie i spotkania promujące prawa ludzi niesłyszących.(PAP)

Autorka: Karolina Kropiwiec

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *