Ziobro: chcemy spłaszczyć strukturę sądów do dwóch szczebli w sądownictwie powszechnym

Magdalena Targańska23 września, 20212 min

Chcemy spłaszczyć strukturę sądów do dwóch szczebli w sądownictwie powszechnym – poinformował w czwartek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wyraził przy tym nadzieję, że uda się przedstawić szczegóły proponowanych zmian szybko i „jest to kwestia tygodni”.

Zbigniew Ziobro był w czwartek gościem „Wydarzeń” w telewizji Polsat News. Szef MS był tam pytany m.in. o szczegóły reform planowanych w resorcie sprawiedliwości, w tym pojawiąjące się informacje o „spłaszczeniu struktury sądów”.

„Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo tego wymaga dżentelmeńska relacja w ramach polityki. (….) Chciałbym, aby to porozumienie polityczne stało się faktem i wtedy będziemy mgli wyjść ze szczegółami, mając przekonanie, że uda się ten projekt przeforsować do końca w całości” – mówił.

„Jeśli chodzi o strukturę sądów powszechnych to mogę potwierdzić, że chodzi o uproszczenie tej struktury, która jest bardzo nadęta i skomplikowana w Polsce” – poinformował. Jak wyjaśnił, resort chce spłaszczyć strukturę sądów do dwóch szczebli w sądownictwie powszechnym. Dopytany o termin ujawnienia szczegółów tych planów, odparł, że „jest to kwestia tygodni”. „Mam nadzieję, że szybciej niż później” – oświadczył.(PAP)

 

autorka: Natalia Kamińska

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk