PolskaMorawiecki o proteście medyków: ten strajk nie ma służyć wypracowaniu porozumienia

Nasza Polska18 września, 20212 min

Uważam, że ten strajk nie ma służyć wypracowaniu autentycznego porozumienia – powiedział w sobotę o proteście medyków premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu złożył kondolencje rodzinie mężczyzny, który śmiertelnie postrzelił się w „białym miasteczku 2.0” w Warszawie.

Premier mówił, że propozycje, które przedstawia medykom minister zdrowia „są szczodre w porównaniu do tego, jakie były postulaty jeszcze niedawno”. „Przekraczamy nawet te postulaty sprzed paru lat, które medycy sami formułowali” – powiedział Morawiecki.

Ocenił, że postulaty protestujących są „zaporowe” i „formułowane w taki sposób, żeby nie doprowadzić do jakiegokolwiek porozumienia”.

„Chyba ogromna większość z nas zdaje sobie z tego sprawę. Uważam, że ten strajk – tak skonstruowany, tak sformułowany nie ma służyć wypracowaniu autentycznego porozumienia” – mówił Morawiecki.

„My działamy o wiele szybciej niż jakakolwiek ekipa naszych poprzedników” – zaznaczył. Dodał, że kwota przeznaczona na służbę zdrowia wzrosła z ok. 75 mld zł w 2015 roku do ponad 120 mld zł w 2021. „Tak gwałtowny przyrost wydatków na służbę zdrowia nie miał wcześniej miejsca” – podkreślił szef rządu.

Premier złożył kondolencje rodzinie mężczyzny, który w sobotę „białym miasteczku” odebrał sobie życie. „Moje głębokie wyrazy współczucia, bo to jest coś niezwykle smutnego, bardzo bolesnego” – powiedział. (PAP)

autor: Małgorzata Wosion

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − jedenaście =