Brazylia/ Prezydent oświadczył, że się nie zaszczepi, żeby wziąć udział w posiedzeniu ONZ

Karol Kwiatkowski18 września, 202122 min

Prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro, stwierdził, że zlekceważy nowojorskie przepisy dotyczące szczepień, kiedy pojedzie na przyszłotygodniowe zgromadzenie ogólne ONZ. 

Bolsonaro jest jedynym przywódcą G20, który publicznie twierdzi, że nie został zaszczepiony przeciwko COVID-19. Zgodnie z przepisami obowiązującymi w Nowym Jorku sala debat ONZ została sklasyfikowana jako „centrum kongresowe”, co oznacza, że ​​wszyscy uczestnicy muszą zostać zaszczepieni.

Władze stanu Nowy Jork potwierdziły, że delegaci muszą pokazać dowód szczepienia, jeśli planują wejść na salę zgromadzeń ogólnych.

Dlaczego miałbym się szczepić? – pytał prezydent Brazylii i oświadczył podczas transmisji internetowej, że jego poziom przeciwciał jest tak wysoki, że nie jest to konieczne. Bolsonaro uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19 w lipcu 2020 r.

Pojawienie się brazylijskiego przywódcy na posiedzeniu ONZ wydaje się być pewne po tym, jak sekretarz generalny António Guterres przyznał, że nie można odmówić stępu na salę obrad nieszczepionym głowom państw. Delegaci nie będą musieli okazywać dowodu szczepień przed wzięciem udziału w wydarzeniu, którego przemówienie inauguracyjne wygłosi we wtorek własnie Bolsonaro. (The Guardian)

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Wlodzimierz

  10 października, 2021 at 4:42 pm

  Super!!! Ma człowiek jaja!!! Kocham Go!!!

  Reply

 • Wlodzimierz

  10 października, 2021 at 4:43 pm

  Ekstra super!!! Ma człowiek jaja!!! Kocham Go!!!

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *