Premier: państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli

Nasza Polska17 września, 20213 min

Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli, a naszym obowiązkiem jest również szacunek oraz ochrona symboli i obiektów katolickich nierozerwalnie związanych z historią i kulturą Polski – podkreślił w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku odniósł się do niedawnej sprawy pobicia księdza na szczecińskich Pomorzanach.

„Rozmawiałem z księdzem Marcinem z parafii pw. św. Józefa na szczecińskich Pomorzanach, który w środę trafił do szpitala z powodu ciężkiego pobicia. Duchowny padł ofiarą agresji mężczyzny, który wcześniej zniszczył krzyż w świątyni. Gdy ksiądz Marcin stanął w obronie kościoła i symboli wiary – został dotkliwie pobity. Na szczęście sprawca jest już w rękach Polskiej Policji i mam nadzieję, że spotka go zasłużona kara” – napisał Morawiecki.

Według niego to tylko jeden z przykładów coraz częstszych przypadków przemocy wobec księży i katolików oraz aktów wandalizmu i bezczeszczenia świątyń w naszym kraju.

„Chciałbym stanowczo podkreślić, że nie ma i nie będzie przyzwolenia na tego typu działania” – podkreślił premier.

„Państwo polskie stoi na straży wolności i bezpieczeństwa wszystkich obywateli, a naszym obowiązkiem jest również szacunek i ochrona symboli i obiektów katolickich, nierozerwalnie związanych z historią i kulturą Polski” – oświadczył Morawiecki.

Do pobicia księdza i znieważenia krzyża miało dojść w środę. Sprawą zajmuje się szczecińska policja i prokuratura. Zatrzymany w tej sprawie został 33-letni mężczyzna. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk