USA/ Biden namawia Disneya, Microsoft i inne firmy, by szczepiły pracowników przeciwko Covid-19

Karol Kwiatkowski16 września, 20212 min

Prezydent USA Joe Biden spotkał się z szefami czołowych amerykańskich firm, w tym z dyrektorami Disneya i Microsoftu; prosił ich o szybkie szczepienie pracowników przeciwko Covid-19, bo sytuacja w USA staje się, zdaniem prezydenta, kryzysowa, informuje w czwartek Agencja Reutera.

Do środowego spotkania doszło tydzień po ogłoszeniu przez Bidena obowiązku szczepień dla pracowników administracji federalnej, dużych firm oraz medyków. Ma to związek z gwałtownym rozprzestrzenianiem się wariantu koronawirusa Delta.

W przypadku firm, obowiązek dotyczy tych przedsiębiorstw, które zatrudniają ponad 100 osób – a to około dwóch trzecich wszystkich pracowników w USA.

„Chodzi o pokonanie wirusa i ocalenie ludzkich istnień” – mówił podczas spotkania z dyrektorami dużych firm.

Dotychczas w USA zaledwie 63 proc. populacji zaszczepiło się co najmniej jedną dawką, co oznacza, że w kwestii szczepień Stany Zjednoczone są daleko za najbardziej rozwiniętymi krajami świata. Według sondaży, większość Amerykanów popiera jednak jakąś formę obowiązku szczepień.

We wtorek prezydent Biden powiedział, że spotkał się z „w zasadzie z pozytywnym wsparciem dla obowiązku szczepień”, ale przyznał, że zawsze znajdzie się jakiś mały odsetek osób, które się nie zaszczepią.

Reuter zauważył, że w niektórych stanach, gdzie rządzą Republikanie, znaczna część społeczeństwa sprzeciwia się szczepieniom przeciwko Covid-19, uzasadniając to m.in., tym że naruszana jest ich „wolność wyboru”. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk