PolskaPremier: w Polskim Ładzie polska wieś zajmuje bardzo poczesne miejsce

Nasza Polska16 września, 20214 min

W Polskim Ładzie polska wieś zajmuje bardzo poczesne miejsce, jest największym rozdziałem, który przedstawimy bardzo szczegółowo już za około dwa i pół tygodnia – powiedział w Sejmie premier Mateusz Morawiecki w debacie nad odwołaniem ministra rolnictwa Grzegorza Pudy.

Szef rządu poinformował, że za dwa i pół tygodnia zostanie zaprezentowany „fundamentalny” program dla polskiej wsi. „To z jednej strony docenienie polskich rolników i ich ciężkiej pracy” – mówił Morawiecki. „To także pomoc tym, którzy dbają o polską tradycję, kołom gospodyń wiejskich. Dziękujemy wspaniałym kobietom, kobietom gospodarnym i wyjątkowym” – dodał.

Morawiecki powiedział, że ma także przygotowany specjalny program dla ochotniczych straży pożarnych.

„To także bycie z rolnikami w tych trudnych czasach: susza, gradobicie, podtopienia, klęski żywiołowe. Tutaj chcę uderzyć się w pierś. Nasz program ubezpieczeniowy do tej pory nie był wystarczający dla rolników, to prawda. I wyciągamy z tego wnioski. Program, który pokażemy będzie o wiele, wiele lepszy. Mam nadzieję, że będzie jednym z najlepszych programów w Europie dla rolników” – podkreślił premier.

Zapewnił, że jego rząd nie wstydzi się polskiej wsi, tylko jest z niej dumny. „Polska wieś jest ostoją polskości, ostoją polskiej tradycji. I dlatego w Polskim Ładzie polska wieś zajmuje bardzo poczesne miejsce, jest największym rozdziałem, który przedstawimy bardzo szczegółowo już wkrótce” – powiedział Morawiecki.

„Wiemy, jak wiele trzeba jeszcze zrobić i w ASF-ie, i w ubezpieczeniach, i w wielu innych obszarach. I tak, ceny są również nieodpowiednie, dlatego, że i nawozy są za drogie, i inflacja jest wysoka, to jest wielki problem, przyznaję. Dlatego zajmujemy się całościowo gospodarką, dlatego staramy się pomagać polskiemu rolnictwu w wymiarze, który do tej pory był niespotykany” – oświadczył premier.

Dziękował też ministrowi rolnictwa Grzegorzowi Pudzie za to, że walczy o to, by polski rolnik, żył na godnym poziomie, co najmniej na takim, jak mieszkańcy wielkich aglomeracji. „Dzisiaj mam jedną prośbę do państwa, bo polska wieś to polska racja stanu” – powiedział Morawiecki, zwracając się do polityków opozycji.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

 

 

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

pięć × 2 =