PolskaTerlecki: współpraca z Kukizem układa się dobrze; poprzemy w Sejmie jego projekty ustaw

Magdalena Targańska14 września, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nasza współpraca z Pawłem Kukizem układa się dobrze; posłowie PiS poprą w Sejmie projekty ustaw jego autorstwa – podkreślił we wtorek w rozmowie z PAP wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Terlecki pytany przez PAP o rozmowy partii rządzącej z liderem Kukiz’15 Pawłem Kukizem powiedział, że one trwają. „Oczywiście trwa współpraca. I na najbliższym posiedzeniu Sejmu też wchodzą jego projekty, zarówno ustawa antykorupcyjna, jak i do komisji skierowany projekt nazwijmy go rolniczy” – powiedział.

Jak podkreślił szef klubu PiS, współpraca z Kukizem „układa się dobrze”.

Na pytanie, czy posłowie PiS poprą w Sejmie projekty Kukiza Terlecki odparł: „tak, oczywiście”. Dopytywany, czy te projekty będą procedowane na najbliższym posiedzeniu Sejmu, który zbiera się w środę, wicemarszałek odpowiedział: „Tak, przynajmniej ta jedna antykorupcyjna ustawa”.

Wicemarszałek poinformował też PAP, że w środę przed południem na ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie zbierze się Prezydium Komitetu Politycznego PiS. „Co do tematów, to może nie będziemy przesądzać, bo to różne bieżące sprawy” – podkreślił Terlecki.

Głównym celem projektu ustawy antykorupcyjnej autorstwa posłów Kukiz’15 jest zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję. Projekt zakłada m.in. pozbawianie praw publicznych osób skazywanych za przestępstwa korupcyjne i zakaz zajmowania przez nie stanowisk w spółkach z udziałem Skarbu Państwa. Projekt jest po pierwszym czytaniu.

Umowa pomiędzy PiS a Kukiz’15, która została zawarta na przełomie maja i czerwca, dotyczy wzajemnego wsparcia w Sejmie inicjatyw obu ugrupowań.

Na początku września Kukiz podkreślił w rozmowie z PAP, że jeśli na najbliższym posiedzeniu Sejmu nie będzie uchwalona jego ustawa antykorupcyjna, to jego ugrupowanie nie będzie głosować tak jak Prawo i Sprawiedliwość.(PAP)

 

autor: Edyta Roś

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

piętnaście − siedem =