PolskaPrezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro

Magdalena Targańska12 września, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił w rozmowie z PAP, że było ono bardzo ciepłe i miłe.

Kwiatkowski powiedział PAP, że prezydent Andrzej Duda prosił księdza kardynała o przekazanie podziękowań ojcu świętemu za decyzję o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, dziękował też księdzu kardynałowi za jego obecność w Polsce. „Mówił o tym, że to jest bardzo ważne wydarzenie, że dwoje zasłużonych, niezwykłych Polaków zostało wyniesionych na ołtarze” – zaznaczył prezydencki minister.

Dodał, że „ksiądz kardynał przekazywał podziękowania na ręce pana prezydenta”. „Mówił, że ta uroczystość była wzruszająca i że bardzo ją przeżył” – podkreślił Kwiatkowski.

Poinformował, że rozmowa dotyczyła też procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, które dzieją się w Kongregacji kierowanej przez księdza kardynała.

W ocenie Kwiatkowskiego, było to „bardzo ciepłe i miłe spotkanie”.

W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Różę Czacką – fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu – odbyły się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który wygłosił homilię.

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

5 − 4 =