ZagranicaUSA/ Trump w orędziu o 11 września: Biden wyszedł na głupca

Karol Kwiatkowski11 września, 20212 min

Przywódca naszego kraju wyszedł w Afganistanie na głupca i nie rozumiał, co tam się dzieje – oznajmił były prezydent USA Donald Trump w orędziu wideo z okazji 20. rocznicy zamachów 11 września.

W opublikowanym w sobotę filmie wideo, Trump podkreślił, że 20. rocznica zamachów jest smutnym dniem nie tylko ze względu na same zamachy, ale też ze względu na „sposób, w jaki zakończyła się nasza wojna przeciwko tym, którzy dokonali takiej szkody naszemu krajowi”.

Były prezydent ocenił, że prezydent Joe Biden „wyszedł na głupca”, a przez złe planowanie i niezrozumienie sytuacji jego administracja ponosi winę za śmierć ofiar zamachu w Kabulu.

„To 20. rok tej wojny i powinien być rokiem zwycięstwa, honoru i siły. Zamiast tego Joe Biden i jego nieudolna administracja poddała się w porażce” – powiedział polityk, który w 2020 r. zawarł z talibami porozumienie o wyjściu sił USA.

Trump nie wziął w sobotę udziału w żadnej z oficjalnych ceremonii upamiętniających zamachy 11 września, choć zapowiedział, że odwiedzi miejsce tragedii w Nowym Jorku po zakończeniu uroczystości z udziałem Bidena i byłych prezydentów Clintona i Obamy.

Wieczorem polityk ma komentować walkę bokserską 58-letniego Evandera Holyfielda w kasynie w Hollywood na Florydzie. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 4 =