PolskaPoznań/ Przez miasto przeszedł „Ogólnopolski Marsz Wolności” – protest przeciwników restrykcji

Karol Kwiatkowski11 września, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W sobotę w Poznaniu odbył się protest przeciwników obowiązkowych szczepień i restrykcji kowidowych. „Ogólnopolski Marsz Wolności” zgromadził tłumy pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. 

– Decyzja należy do pacjenta. Presji w żadnej formie nie ma prawa wywierać urzędnik, lekarz czy pracodawca – mówiła Justyna Socha, liderka ruchu STOP NOP i jedna z organizatorów protestu.

Poznań, 11.09.2021. Liderka poznańskiego stowarzyszenia Stop NOP Justyna Socha podczas Ogólnopolskiego Marszu Wolności w Poznaniu, 11 bm. Protestujący wyrażają swój sprzeciw wobec projektowi zmiany ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi nr 1449. (aldg) PAP/Marek Zakrzewski

– Solidaryzujemy się z tymi, którzy nie dali się covidowej propagandzie! W Polsce mamy 500 tzw. zakażeń, w Danii kilka tysięcy, ale to tam zniesiono wszelkie obostrzenia. Brawo Dania! – mówiła Socha.

Protestujący w południe wyruszyli z centrum Poznania w kierunku Rataj. Marsz zakończy się w parku w Starym Korycie Warty, gdzie odbyły się przemówienia i występy artystyczne, m.in. Ivan Komarenko oraz raper Erdziu EDK.

Stop segregacji sanitarnej!

– krzyczeli ludzie, którzy na marsz przyjechali z całej Polski.

– To jest coś pięknego, że jest nas tylu. Pokazujemy, że nie wierzymy PiS-owskiej propagandzie, która gada o pandemii i grozi kolejnym lockdownem. W Szwecji chcą znieść wszystkie obostrzenia, a nas się straszy. To są Chiny albo Korea Północna, a nie Polska – mówiła Wyborczej Zofia Popielarska, która niosła w marszu flagę Śląski Ruch Oporu.

Uczestnicy marszu wyrażali swój sprzeciw m.in. wobec projektowi zmiany ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, druk nr 1449.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

sześć + 10 =