Hołownia ujawnia dane osobowe użytkowników Jaśminy

Karol Kwiatkowski10 września, 20213 min

Lider ruchu Polska 2050 Szymon Hołownia ujawnił w piątek, że wśród osób, które pobrały aplikację, prawdopodobnie są także wiceminister SWiA Maciej Wąsik i poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji. „Musimy oczywiście sprawdzić, czy to ich prawdziwe konta” – zaznaczył Hołownia.

„PiS zyskuje, bo po powrocie Donalda Tuska scena polityczna znowu się spolaryzowała, a polityka dwubiegunowa nas zabije” – podkreślił Hołownia w Polsat News. „Od nas odpłynęli ludzi, którzy byli miękkim elektoratem PiS-u, nie tylko swingujący sympatycy PO” – wskazał lider Polski 2050.

„Dziś przed nami wielkie wyzwania, żeby to zatrzymać, do tego doszedł kryzys migracyjny i ćwiczenia Zapad 2021, które PiS rozegrał w ten sposób, że zaczęli mówić Polakom o bezpieczeństwo, strasząc ich” – zaznaczył polityk.

Według niego, potrzebne są co najmniej dwie duże siły demokratyczne po tej stronie. „Polityka dwubiegunowa nas zabije” – ocenił Hołownia.

Jak dodał, gdy będzie wiadomo, kiedy będą wybory, wszystkie siły opozycyjne usiądą, zrzucą się na potężne badania na 20-30 tys. próbie, żeby zobaczyć jak to się układa. „Dziś każdy powinien budować swój potencjał, żeby później do wspólnego projektu, jakikolwiek on nie będzie, wnieść jak najwięcej ludzi, mających nadzieję na zmianę w Polsce” – powiedział lider Polski 2050.

Hołownia był pytany o „Jaśminę” – pierwszą w Polsce aplikację polityczną, umożliwiająca bezpośredni wpływ na program ruchu. „Jaśmina działa i ma się dobrze, pobrało ją już ponad 20 tys. użytkowników” – zaznaczył.

Dodał, że wśród osób, które pobrały aplikację, prawdopodobnie są także wiceminister SWiA Maciej Wąsik i poseł Krzysztof Bosak z Konfederacji. „Musimy oczywiście sprawdzić, czy to ich prawdziwe konta” – zaznaczył Hołownia. (PAP)

autorka: Longina Grzegórska-Szpyt

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *