ZagranicaAustralia/ Osoby na kwarantannie podlegają ograniczeniu spożycia alkoholu: sześć piw dziennie

Karol Kwiatkowski9 września, 20214 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Mieszkańcy budynków mieszkalnych, które zostały objęte kwarantanną przez departament zdrowia w Nowej Południowej Walii z powodu COVID-19, twierdzą, że przeszukano ich zakupy i skonfiskowano paczki zawierające alkohol, jeśli ilość przekracza limit wyznaczony przez departament.

W blokach mieszkalnych zamkniętych przez NSW Health mieszkańcy mają pilnowane dostawy alkoholu zgodnie z polityką departamentu, która pozwala mieszkańcom na otrzymywanie racji sześciu piw, jednej butelki wina lub jednej butelki 375 ml napojów spirytusowych – donosi news.com.au.

Według doniesień medialnych każdy alkohol przekraczający limit jest konfiskowany do czasu zniesienia kwarantanny. Mieszkańcy mogą zapytać lekarza, czy chcą więcej niż określone limity.

W budynku Common Ground Mission Australia mieszkańcy powiedzieli, że paczki żywnościowe wysłane przez przyjaciół i krewnych są przeszukiwane przed ich dostarczeniem do budynków.

„Przeszukują wszystkie torby i rzeczy wchodzące do budynku… Skonfiskowali serię prezentów, takie rzeczy jak butelki wódki, nie wolno nam było ich mieć” – powiedział jeden z mieszkańców.

Rzeczniczka lokalnego okręgu zdrowia w Sydney powiedziała serwisowi informacyjnemu, że limity alkoholu są egzekwowane w specjalnych pomieszczeniach stanowego departamentu zdrowia, w których pacjenci zakażeni COVID i bliscy ludzie są wysyłani w celu izolacji.

Rzeczniczka potwierdziła, że ​​kiedy NSW Health przejęło budynki mieszkalne w celu złagodzenia rozprzestrzeniania się COVID-19, budynki zostały objęte ograniczeniami spożycia alkoholu.

Stanowe nakazy zdrowia publicznego nie zawierają limitów alkoholu; nie jest jasne, jaką władzę ma departament, aby ograniczyć dostarczanie alkoholu do osób izolujących się we własnych domach.

Rzecznik policji NSW powiedział, że funkcjonariusze nie konfiskują alkoholu dostarczanego do budynków mieszkalnych i że nie mają do tego uprawnień.

„We wszystkich zamkniętych miejscach mieszkalnych policja NSW jest po to, aby zapewnić zgodność z nakazami zdrowia publicznego i w razie potrzeby pomóc NSW Health” – powiedział rzecznik.

Australia nałożyła surowe ograniczenia na swoich obywateli od początku pandemii COVID-19. W Melbourne, w stanie Wiktoria, obowiązuje godzina policyjna i ograniczona możliwość opuszczania domów przez mieszkańców. Osoby, które nie przestrzegają restrykcji, mogą podlegać wysokim karom.

Źródło: National Review.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 + 6 =