PolskaSzef MON: dzięki pracy Wojska Polskiego mamy już prawie 40 km płotu na granicy polsko-białoruskiej

Nasza Polska7 września, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Dzięki pracy Wojska Polskiego mamy już prawie 40 km płotu na granicy polsko-białoruskiej – przekazał szef MON Mariusz Błaszczak. Jak dodał, równolegle powstaje także siatka chroniąca zwierzęta przed okaleczeniem.

„Pod koniec sierpnia rozpoczęliśmy budowę 2,5 metrowego ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Dziś, dzięki pracy Wojska Polskiego mamy już prawie 40 km płotu” – przekazał we wtorek minister obrony narodowej na Twitterze. „Równolegle powstaje siatka chroniąca zwierzęta przed okaleczeniem” – dodał.

Błaszczak podziękował także na Twitterze żołnierzom, którzy zaangażowani są w ochronę polskiej granicy.

Ogrodzenie na granicy z Białorusią zaczęto instalować pod koniec sierpnia w regionie wsi Zubrzyca Wielka w woj. podlaskim. Ustawiany przez wojsko płot składa się z trzech warstw drutu ostrzowego (concertina) ułożonych pierścień na pierścieniu. Słupki będące podstawą dla concertiny są wkopane w ziemię na ponad metr. Płot ma wysokość 2,5 metra. Pod płotem, po zewnętrznej stronie leżą trójwarstwowe zasieki, które utrudniają podejście do ogrodzenia. W pierwszym etapie zaplanowana jest budowa 150 km odcinka. W planach jest też przewidziany kolejny etap budowy o długości 97 km.

Ogrodzenie to – jako zagrażające dla ludzi i zwierząt – krytykują m.in. politycy Zielonych, którzy poinformowali, że złożyli już interpelację w sprawie niebezpiecznego ogrodzenia z drutu na granicy. Zapowiedzieli też złożenie do prokuratury zawiadomienia w tej sprawie. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × jeden =