Nowa Zelandia/ Rząd zapowiedział złagodzenie lockdownu w całym kraju poza Auckland

Karol Kwiatkowski6 września, 20212 min

W całej Nowej Zelandii, poza największą aglomeracją kraju Auckland, od północy z poniedziałku na wtorek zostaną złagodzone restrykcje związane z epidemią Covid-19 – zapowiedziała w poniedziałek premier Jacinda Ardern.

Surowa kwarantanna została wprowadzona w całym kraju w połowie sierpnia, gdy w Auckland wykryto pierwsze od pół roku zakażenie koronawirusem. W ramach obostrzeń zamknięto szkoły, biura i przedsiębiorstwa, świadczono jedynie najbardziej konieczne usługi.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ograniczenia w Auckland mają potrwać do połowy września.

Obecnie na Nowej Zelandii diagnozuje się średnio 44 nowe zakażenia koronawirusem dziennie, w połowie sierpnia było ich dwa razy więcej; krzywa infekcji spada – wynika z zestawienia agencji Reutera.

Nowa Zelandia została uznana za jeden z krajów, które odniosły największy sukces w zarządzaniu pandemią, głównie dzięki wprowadzeniu surowych zasad wjazdu, obowiązujących od marca 2020 roku. W kraju zamieszkanym przez 4,9 mln ludzi odnotowano dotychczas nieco ponad 3,7 tys. zakażeń koronawirusem i 27 zgonów związanych z Covid-19. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *