W sobotę pierwszy kongres ruchu Polska 2050; wystąpi tajemniczy gość

Karol Kwiatkowski4 września, 20216 min

W sobotę o godz. 11 w Warszawie rozpocznie się pierwszy kongres ruchu Polska 2050. Zapowiedziano wystąpienie gościa specjalnego, który ma „zmienić oblicze polskiej polityki”; jego tożsamość pozostaje tajemnicą. Sobotnim wydarzeniem Polska 2050 chce rozpocząć nowy sezon polityczny.

„Czwartego września zapraszam wszystkich was na wielkie wydarzenie – Pierwszy Kongres Ruchu Polska 2050. Będą setki osób z całej Polski, będzie gość specjalny, który mam nadzieję na trwałe zmieni oblicze polskiej polityki” – tak lider Polski 2050 zapowiadał w mediach społecznościowych pierwszy kongres swojego ruchu.

Hołownia zapewnił, że po tej dacie „na trwałe zmieni się oblicze polskiej polityki” i „nic nie będzie takie, jak było do tej pory”. Tożsamość gościa specjalnego pozostaje tajemnicą. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.

Hołownia powiedział PAP, że w sobotnim kongresie wezmą udział setki działaczy Polski 2050. „Przedstawimy nasz program, naszą wizję Polski, zobowiązania, które podejmujemy, idąc drogą zielonej demokracji” – podkreślił.

„Moje przemówienie na kongresie pokaże esencję naszego programu – przez poszczególne zobowiązania, które będziemy podejmować spróbujemy opowiedzieć, jak Polska może wyglądać już za kilka, kilkanaście miesięcy. Pokażemy, jaka jest wizja Polski 2050 dla naszego kraju w bardzo wielu obszarach: socjalnym, solidarności, gospodarki, demokracji, edukacji, ekologii” – mówił polityk.

Pytany, czy sobotnie wydarzenie ma tchnąć nadzieję i pozwolić Polsce 2050 odrobić spadki w sondażach obserwowane po powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki, Hołownia powiedział, że kongres ma być „mocnym początkiem nowego sezonu politycznego”. „Chcielibyśmy, aby ten dzień był wielką opowieścią o tym, że jest nadzieja, że nie jesteśmy skazani na wyniszczającą nas polaryzację, że jest możliwa nowa polityka, że czas zacząć myśleć w Polsce nie kategoriami kolejnych wyborów i kolejnych kadencji, ale pokoleń, które w tym kraju jeszcze długo po nas będą musiały żyć” – wskazał lider Polski 2050.

„To wydarzenie będzie emblematyczne dla naszego myślenia o polityce i tego, jak chcielibyśmy ją robić” – zaznaczył. „Pokażemy, jak bardzo pojemny jest nasz ruch, z jak różnych stron przychodzą do nas ludzie” – dodał.

Oprócz przemówień liderów Polski 2050: Szymona Hołowni i Michała Kobosko, a także wystąpienia specjalnego gościa, podczas kongresu odbędzie się również prezentacja trzech filarów ruchu: stowarzyszenia Polska 2050, Instytutu Strategie 2050 oraz koła parlamentarnego. Przewidziano też część muzyczną – koncerty dwóch artystek.

„Kongres ma być naszym świętem. Będzie trochę powagi i podniosłości, która powinna cechować ludzi, idących w odpowiedzialną drogę, ale też sporo radości, trochę muzyki, dobrej energii i dobrego klimatu ludzi, którzy po prostu się lubią i chcą pokazać, że tak też można robić politykę” – oświadczył Hołownia.

Zlot ma być także podsumowaniem letniej kampanii „Poznajmy się”, w ramach której parlamentarzyści, działacze i wolontariusze ruchu konsultowali program, z którym Polska 2050 Szymona Hołowni pójdzie do następnych wyborów.

„W czasie wakacji odbyliśmy ponad 200 spotkań z Polakami w ramach akcji +Poznajmy się+, one dały nam dużą wiedzę o tym, czego Polacy dzisiaj oczekują. Bardzo cieszę się z tych wszystkich spotkań, bo to kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którzy fizycznie zapoznali się z naszą ofertą i teraz masowo zaczynają zapisywać się do stowarzyszenia” – mówił polityk.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk