Włochy/ Lekarz zawiadamia diecezję o „kryjówce antyszczepionkowców” w klasztorze

Karol Kwiatkowski2 września, 20213 min

Lekarz z północy Włoch zawiadomił miejscową diecezję o tym, że w klasztorze koło Vicenzy mieszkają zakonnice, które nie zaszczepiły się przeciw Covid-19 i są przeciwne temu szczepieniu. „Macie tam kryjówkę antyszczepionkowców” – ostrzegł.

O zdarzeniu poinformowała lokalna prasa w regionie Wenecja Euganejska dodając, że przełożoną klasztoru jest siostra 72-letniego emerytowanego lekarza, który złożył skargę.

77-letnia zakonnica jest zdecydowaną przeciwniczką szczepionek przeciw Covid-19, a jej brat to ich zadeklarowany zwolennik, który pracuje jako wolontariusz w punkcie szczepień. Ich spór nie pozostał jednak w rodzinie, ale trafił do diecezji w Padwie – wyjaśnił dziennik „Il Gazzettino”.

Lekarz wiedząc o tym, że także pięć innych zakonnic z klasztoru w miejscowości Montegalda nie zaszczepiło się, zawiadomił o tym ordynariusza miejscowej diecezji.

W przytoczonym przez dziennik liście napisał: „Mimo apeli o to, by się zaszczepić, kierowanych przez papieża, biskupów i prezydenta (Włoch) Sergio Mattarellę macie kryjówkę antyszczepionkowców, która posługuje się zdjęciami i hasłami na granicy śmieszności”.

Wyjaśnił następnie: „To klasztor w Montegalda z matką przełożoną, która z telefonu komórkowego czerpie codzienną i głupią propagandę antyszczepionkowców”. „Szczytem zaś jest to, że jest to moja siostra” – dodał.

Diecezja w odpowiedzi na ten list przypomniała jego nadawcy, że miejscowy biskup oraz inni duchowni wiele razy apelowali o odpowiedzialną postawę wobec siebie i innych oraz zaszczepienie się przeciw Covid-19. Apele Kościoła są wyłącznie kierowane do „poczucia odpowiedzialności każdej osoby” – dodał ksiądz Daniele Longato z biura prasowego diecezji w Padwie.

Jak podał lokalny dziennik, wydaje się, że zakonnica zaczyna zmieniać zdanie i zadeklarowała, że zaszczepi się we wrześniu.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *