PolitykaPosłowie Konfederacji zapowiadają złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. ministra zdrowia

Nasza Polska2 września, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zapowiedział złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia. „Minister grozi i podżega do popełnienia przestępstwa dyskryminacji, segregacja bowiem to dyskryminacja” – powiedział Braun.

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zapowiedział w czwartek na konferencji prasowej złożenie do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Polityk ocenił, że działalność Niedzielskiego można ocenić jako podżeganie do przestępstwa dyskryminacji.

Braun powołał się na art. 255 i art. 190 Kodeksu karnego. Pierwszy z nich mówi o publicznym nawoływaniu do popełnienia przestępstwa, a drugi dotyczy gróźb karalnych. Oba te przestępstwa zagrożone są karą pozbawienia wolności do lat 2.

„Minister grozi i podżega. Podżega do popełnienia przestępstwa, które nazwijmy dyskryminacją. Segregacja bowiem to dyskryminacja, zgodnie z art. 33 konstytucji, a pan minister Niedzielski chciałby dzielić Polaków na zaszczepionych i niezaszczepionych, a takiej kategorii dzięki Bogu jeszcze nie ma w polskim ustawodawstwie, i nie sprawią tego żadne bezprawne zarządzenia” – mówił Braun. „Wczoraj minister Niedzielski publicznie, w trybie już przesądzonej dyrektywy oznajmił, że pewne strefy, pewnie miejsca, pewne części przestrzeni publicznej będą zastrzeżone dla określonej przez niego arbitralnie kategorii osób. Otóż to jest właśnie przestępstwo” – ocenił.

W środę minister zdrowia powiedział, że jeśli zostaną wprowadzone obostrzenia z powodu wzrostu zachorowań na COVID-19, to osoby zaszczepione nie zostaną nimi objęte. „Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi” – podkreślił Niedzielski.

Minister pytany, czy jesienią idąc np. do restauracji lub do kina, trzeba będzie być zaszczepionym, wskazał, że „trzeba się szczepić”. Zaszczepienie – według niego – będą sprawdzać organizatorzy wydarzeń lub właściciele restauracji. „Będą oni mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covidowe” – zaznaczył Niedzielski. (PAP)

autor: Mikołaj Małecki

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

15 − jedenaście =