Nowy sondaż. PSL, Kukiz’15 i Gowin poza Sejmem?

Nasza Polska2 września, 20213 min

35 proc. badanych deklaruje poparcie dla PiS, 25 proc. dla KO, a 17 proc. dla Polski 2050 – 17 proc. wynika z sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na Lewicę – chciało głosować 9 proc., na Konfederację – 8 proc. ankietowanych.

Poniżej 5 procentowego znalazły się: PSL z poparciem 3 proc., Kukiz’15 – 2 proc. poparcia i Porozumienie Jarosława Gowina – 1 proc.

W badaniu pracowni Social Changes wykonanym na zlecenie portalu wPolityce.pl chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 35 proc. badanych, co oznacza wzrost o 2 punkty procentowe w porównaniu z poprzednim badaniem.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, z poparciem 25 proc. badanych, co oznacza spadek o 1 pkt proc. względem ostatniego badania. Bez zmian pozostało natomiast poparcie dla Polski 2050 Szymona Hołowni, na poziomie 17 proc.

Względem ostatniego badania 1 pkt proc. zyskały Lewica oraz PSL – ta pierwsza cieszy się obecnie poparciem 9 proc. respondentów, a PSL – 3 proc. 1 pkt proc. względem poprzedniego badania straciła Konfederacja, na którą wskazało 8 proc. badanych.

Kukiz‘15 otrzymał takie samo poparcie jak w poprzednim badaniu, na poziomie 2 proc. Porozumienie Jarosława Gowina zostało wskazane przez 1 proc. badanych; to także tyle samo, ile w poprzednim badaniu.

Deklarowana w sondażu frekwencja wynosi 67 proc.; 45 proc badanych wskazało, że zdecydowanie weźmie udział w wyborach, a 22 proc., że raczej weźmie udział.

Zdecydowanych nie pójść na wybory było 9 proc, a deklarujących, że raczej nie pójdą – 10 proc. Spodziewana frekwencja wzrosła o 1 pkt proc. od ostatniego sondażu.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1065 osób w dniach od 27 do 30 sierpnia 2021 roku. (PAP)

autor: Mikołaj Małecki

Udostępnij:

Nasza Polska

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *