ZagranicaJaponia/ Rząd: we wstrzymanych dawkach szczepionki Moderny znaleziono cząstki stali nierdzewnej

Magdalena Targańska1 września, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Ministerstwo zdrowia Japonii poinformowało w środę, że we wstrzymanych z powodu zanieczyszczenia dawkach szczepionki przeciw Covid-19 koncernu Moderna znaleziono cząstki stali nierdzewnej, nie stwierdzono jednak, by niosło to za sobą zagrożenie dla zdrowia.

Wyniki badań były rezultatem śledztwa Moderny i japońskiego dystrybutora szczepionek Takeda Pharmaceutical Co – przekazał resort w oświadczeniu.

„Stal nierdzewna jest rutynowo używana w zastawkach serca, protezach stawów i metalowych szwach. Nie oczekuje się, by podanie dawki preparatu zawierającego te cząsteczki miała zwiększyć ryzyko problemów zdrowotnych” – oświadczyła firma Takeda Pharmaceutical Co.

W sobotę japoński resort zdrowia przekazał, że w Japonii dwie osoby zmarły po otrzymaniu dawek szczepionki Moderny z partii wycofanej później z rynku po wykryciu zanieczyszczenia preparatu. Przyczyna zgonów jest wciąż badana.

25 sierpnia japońskiego władze sanitarne podały, że z powodu zanieczyszczenia z rynku wycofano około 1,6 mln dawek szczepionki Moderny. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × 5 =