GospodarkaPolskaPrzepisy dot. działania firm w razie restrykcji trafiły do konsultacji międzyresortowych

Karol Kwiatkowski31 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W konsultacjach międzyresortowych znajdują się nowe przepisy, umożliwiające – w przypadku ogłoszenia obostrzeń – normalne funkcjonowanie firmom, których zaszczepieni pracownicy będą obsługiwali zaszczepionych klientów – poinformował we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

„Przygotowujemy rozwiązanie pod kątem możliwej działalności przedsiębiorstw nawet na wypadek, kiedy by weszły obostrzenia” – poinformował w Polsat News Andrusiewicz.

Jak wyjaśnił, w konsultacjach międzyresortowych znajdują się obecnie „przepisy, które dają możliwość normalnego funkcjonowania firmie, która w przypadku obostrzeń będzie obsługiwała klientów zaszczepionych, a obsługiwać będą osoby zaszczepione”.

Rzecznik MZ podkreślił, że resort chce dać firmom narzędzie, które umożliwi im ciągłą działalność. „Naszą intencją jest zmniejszenie ryzyka prowadzenia działalności gospodarczej i pozwolenie firmom normalnie funkcjonować, nawet w przypadku, kiedy pojawiłyby się jakieś obostrzenia” – dodał Andrusiewicz.

Pytany, kiedy można spodziewać się „mapy drogowej” planowanych obostrzeń, rzecznik MZ powiedział, że mimo wzrostów zakażeń koronawirusem jeszcze jest czas na jej ogłoszenie.

„Ona jest przygotowana do ogłoszenia, ale tu nie chodzi o to, żeby kogokolwiek dzisiaj straszyć” – mówił. Zapewnił, że będzie ona podana z wyprzedzeniem.(PAP)

autor: Szymon Zdziebłowski

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

16 + 15 =