PolskaSawicki: nie ma żadnej potrzeby, żeby politycy indywidualnie robili sobie happeningi na granicy

Magdalena Targańska27 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Nie ma żadnej potrzeby, żeby politycy indywidualnie robili sobie happeningi na granicy – typu „kangur torbacz z bananami”, który chce przekroczyć kordon polskiej policji – ocenił poseł PSL Marek Sawicki, pytany o próby udzielenia pomocy migrantom koczującym na polsko-białoruskiej granicy.

W Usnarzu Górnym, na granicy polsko-białoruskiej, po stronie Białorusi, od kilkunastu dni koczuje grupa migrantów; osoby te nie są wpuszczane do Polski, granicę zabezpiecza Straż Graniczna i żołnierze. Migranci koczujący po białoruskiej stronie nie chcą wracać w głąb Białorusi.

Polityk ludowców, który w piątek był gościem Polsat News, był pytany, jak pogodzić odruch chęci udzielenia pomocy koczującym migrantom, a jednocześnie nie dać się rozgrywać Alaksandrowi Łukaszence. „Na pewno nie trzeba robić happeningów typu kangur torbacz z bananami, który chce przekroczyć kordon polskiej policji” – odpowiedział.

We wtorek poseł Koalicji Obywatelskiej Franciszek Sterczewski próbował przedrzeć się przez kordon Straży Granicznej, by dostarczyć koczującym po białoruskiej stronie granicy z Polską migrantom torbę z kocami i lekami.

Sawicki na uwagę, że mógł to być odruch humanitarny, aby udzielić pomocy, odparł: „Mieszkam 60 km od granicy z Białorusią i jakoś na tego typu odruchy nie jest stać, bo nie jestem politykiem i osobą, która dezorganizuje pracę naszych służb”. „Tam są: Straż Graniczna, tam, widziałem, było wojsko, teraz jest policja, więc nie ma żadnej potrzeby, żeby politycy indywidualnie robili sobie happeningi” – podkreślił. (PAP)

 

autor: Grzegorz Bruszewski

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

18 − pięć =