PolskaTrzaskowski: szczepienia są naszą najlepszą, najskuteczniejszą bronią w walce z pandemią

Karol Kwiatkowski26 sierpnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Od września uruchomimy także możliwość szczepienia młodzieży powyżej 12 roku życia w szkołach. Zamierzamy też umożliwić korzystanie z tej opcji rodzicom i innym członkom rodzin uczniów, a także niezaszczepionym pracownikom samych szkół. Bo to właśnie szczepienia są naszą najlepszą, najskuteczniejszą bronią w walce z pandemią – poinformawał prezydent miasta stołecznego Warszawy, Rafał Trzaskowski, w mediach społecznościowych.

– Zbliża się nowy rok szkolny. W czasie pandemii to taki moment, do którego wszyscy – nauczyciele i kadra niepedagogiczna, rodzice, uczniowie, a także władze samorządowe i państwowe – musimy przygotowywać się ze szczególną starannością. Musimy też, niestety, liczyć się z tym, że lada chwila placówki będą zamykane, a dzieci i młodzież kierowane na naukę zdalną czy hybrydową. O nadejściu czwartej fali słyszymy przecież coraz częściej – twierdzi Trzaskowski.

Warszawie podejmujemy wszelkie działania, które są w naszym zasięgu, aby to ryzyko ograniczyć. Oprócz przystosowywania placówek do wszelkich ograniczeń i wytycznych sanitarnych, od września uruchomimy także możliwość szczepienia młodzieży powyżej 12 roku życia w szkołach. Zamierzamy też umożliwić korzystanie z tej opcji rodzicom i innym członkom rodzin uczniów, a także niezaszczepionym pracownikom samych szkół. Bo to właśnie szczepienia są naszą najlepszą, najskuteczniejszą bronią w walce z pandemią – informuje prezydent Warszawy.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

10 + 7 =