ZagranicaWłochy/ Ponowny wzrost liczby zmarłych na Covid-19

Nasza Polska17 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

We Włoszech ponownie rośnie liczba zgonów na Covid-19. Ostatniej doby zmarły 54 osoby – podało we wtorek ministerstwo zdrowia. Jest ponad 5200 następnych zakażeń koronawirusem. Jednak profesor chorób zakaźnych Massimo Galli twierdzi, że dane te nie są wiarygodne.

W wywiadzie dla agencji Ansa naukowiec ze szpitala Sacco w Mediolanie podkreślił: „Aby odczytać poprawnie krzywą zakażeń należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, na ile wiarygodne są dane, jakimi dysponujemy w tym szczególnym okresie roku, gdy ludzie są na wakacjach, poza domem”.

Profesor Galli zauważył, że teraz zakażają się przede wszystkim młode osoby, które nie mają objawów. „Jest zatem wielce prawdopodobne, że liczba zakażonych jest znacznie wyższa od tej oficjalnej” – powiedział. Jak zaznaczył, dane napływające ze szpitali potwierdzają, że obecnie zakażają się osoby niezaszczepione.

Według oficjalnych danych resortu zdrowia Włoch obecnie zakażonych jest w kraju około 129 tysięcy osób. Minionej doby wykonano 238 tysięcy testów, a pozytywny wynik dało 2,2 procent z nich.

Łączna liczba zmarłych na Covid-19 wzrosła we Włoszech do 128 510.

W szpitalach przebywa prawie 3900 chorych, u których zdiagnozowano koronawirusa, w tym ponad 420 na intensywnej terapii.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewiętnaście − 2 =