ZagranicaEkolodzy będą protestować przeciwko autom elektrycznym

Karol Kwiatkowski16 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Targi Samochodowe we Frankfurcie nie mają ostatnio łatwego życia. Dość powiedzieć, że zostały przeniesione do Monachium. Wbrew przeciwnościom organizatorzy IAA 2021 chcą jednak doprowadzić wydarzenie do skutku. Na ostatniej prostej pojawiła się jednak jeszcze jedna, nieprzewidziana przeszkoda. To ekolodzy, którzy planują „stanąć na drodze niszczycielskiemu szaleństwu przemysłu motoryzacyjnego” i „zdusić koncerny samochodowe” – donosi Wirtualna Polska.

Ekolodzy z organizacji „Piach w trybach” wyjawili swoje plany branżowemu pismu Automotive News Europe. W ramach akcji #blockIAA planują „stanąć na drodze niszczycielskiemu szaleństwu przemysłu motoryzacyjnego” i „zdusić koncerny samochodowe”. Co jednak najciekawsze, za cel stawiają… sobie auta elektryczne.
W przesłanym oświadczeniu aktywiści wyrażają opinię, że „samochody elektryczne nie stanowią rozwiązania zarówno z ekologicznego, jak i społecznego punktu widzenia”.

– Grupa „Piach w trybach” dołącza do coraz większego grona sceptyków samochodów elektrycznych. Wątpliwości przy nich budzą takie zagadnienia jak pozyskiwanie na masową skalę rzadkich surowców do budowy akumulatorów z odległych zakątków Ziemi oraz późniejsze magazynowanie toksycznych odpadów po złomowaniu samochodu. Do tego w krajach o takim miksie energetycznym jak Polska dochodzi do tego jeszcze pytanie o rzeczywistą korzyść dla środowiska z jazdy samochodem zasilanym przez elektrownię zasilaną węglem – napisał na łamach wp.pl Maciej Żuchowski.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

szesnaście − jeden =