PolitykaLider Porozumienia w Poznaniu, Maciej Bieniek, odchodzi z partii Gowina

Nasza Polska14 sierpnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W związku z ostatnimi wydarzeniami i opuszczeniem Zjednoczonej Prawicy przez Porozumienie Jarosława Gowina, podjąłem decyzję o rezygnacji z dalszego członkostwa w partii – poinformował w sobotę Maciej Bieniek, lider Porozumienia w Poznaniu.

O swojej decyzji Maciej Bieniek poinformował w sobotę w mediach społecznościowych. Jak podkreślił w opublikowanym oświadczeniu, „w związku z ostatnimi wydarzeniami i opuszczeniem Zjednoczonej Prawicy przez Porozumienie Jarosława Gowina, podjąłem decyzję o rezygnacji z dalszego członkostwa w partii”.Bieniek zaznaczył, że podczas zarządu krajowego głosował przeciwko wycofywaniu się ze współpracy z Prawem i Sprawiedliwością oraz Solidarną Polską.

„Rząd koalicyjny wymaga od wszystkich partnerów gotowości do kompromisu, a takiego kompromisu, po siedmiu latach współpracy, niestety zabrakło. Wszystkim moim dotychczasowym koleżankom i kolegom życzę jak najlepiej. Dziękuję!” – napisał Bieniek.

Maciej Bieniek od maja tego roku był prezesem zarządu okręgowego Porozumienia w Poznaniu, okręgu wyborczym 39.

Do końca lipca tego roku Bieniek był wicewojewodą wielkopolskim. Rezygnację z urzędu złożył – jak tłumaczył wówczas PAP – ze względów osobistych.

W sobotę lider Porozumienia Jarosław Gowin odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy dymisję z funkcji wicepremiera.

Prezydent odwołał Gowina z rządu na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego; powodem dymisji – jak informował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller – było to, że Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali „nierzetelne działania” dotyczące reformy podatkowej. Po dymisji zarząd Porozumienia podjął decyzję o opuszczeniu Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS. (PAP)

 

Autorka: Anna Jowsa

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dziewięć + 10 =