PolskaHołownia: Kaczyński nie ma większości, nie ma moralnego prawa rządzić Polską

Magdalena Targańska11 sierpnia, 202113 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezes PiS Jarosław Kaczyński nie ma moralnego prawa rządzić Polską, bo nie ma większości w Sejmie – ocenił w środę lider Polski 2050 Szymon Hołownia, komentując odroczenie posiedzenia izby do września. Dodał też, że nie do przyjęcia jest reasumpcja głosowania w tej sprawie.

Posłowie przegłosowali w środę po południu, na wniosek klubu Koalicji Polskiej – PSL, odroczenie obrad Sejmu do 2 września.

„Dzisiaj rząd Kaczyńskiego nie ma większości. Dzisiaj nie ma już nie tylko Zjednoczonej Prawicy, ale Kaczyński nie ma moralnego prawa rządzić Polską, bo nie ma wystarczającej liczby posłów” – powiedział Hołownia na briefingu prasowym w Sejmie.

„Teraz przed każdym głosowaniem będzie musiał sobie kupować (głosy posłów) za miejsca w spółeczkach, za miejsca w ministerstwach, żeby przetrwać przy korycie jeszcze o te pięć czy dziesięć dni dłużej. To jest upadek i degrengolada” – ocenił.

Lider Polski 2050 opowiedział się także za przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi. „W Polsce jak najszybciej powinny odbyć się nowe wybory, które zakończą ten festiwal nepotyzmu, korupcji, prostytucji politycznej i tych wszystkich rzeczy, które dzisiaj na sali plenarnej wybiły jak z szamba” – dodał.

Szymon Hołownia podkreślił też, że nie do przyjęcia jest reasumpcja głosowania dotyczącego odroczenia obrad Sejmu. „Ten wniosek o reasumpcję to jest zamach stanu, to jest pogrzebanie polskiego parlamentaryzmu” – podkreślił.

„Jeżeli Kukiz i jego posłowie zdecydują się stwierdzić, że jednak pomylili się – mimo że są odpowiedzialnymi ludźmi w tym głosowaniu, a w tle będą jeszcze jakieś stanowiska polityczne, które mogą za to uzyskać – to jest to zwykła prostytucja polityczna” – ocenił.

Regulamin Sejmu stanowi, że w razie gdy wynik głosowania budzi uzasadnione wątpliwości, Sejm może dokonać reasumpcji głosowania, a wniosek może być zgłoszony wyłącznie na posiedzeniu, na którym odbyło się głosowanie. Sejm rozstrzyga o reasumpcji głosowania na pisemny wniosek co najmniej 30 posłów. (PAP)

Udostępnij:

Magdalena Targańska

Jeden Komentarz

  • Lech

    11 sierpnia, 2021 at 8:06 pm

    Płaczek chcesz chusteczkę?

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

trzy × 3 =