ZagranicaHiszpania/ Podczas weekendu wylegitymowano kilkadziesiąt tysięcy uczestników nocnych zabaw

Karol Kwiatkowski10 sierpnia, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Kilkadziesiąt tysięcy zagranicznych turystów oraz obywateli Hiszpanii, głównie młodzieży, wylegitymowano podczas ostatniego weekendu w związku z lekceważeniem przepisów przeciwepidemicznych – szacują służby policyjne tego kraju.

Z cytowanych we wtorek przez dziennik “La Razon” policyjnych statystyk wynika, że najwięcej osób zostało wylegitymowanych z powodu uczestnictwa w nielegalnych nocnych zabawach oraz picia alkoholu w miejscach publicznych. Podczas tych wydarzeń nie zachowywano również dystansu społecznego.

“To właśnie oni, uczestnicy nocnego pijaństwa, głównie osoby poniżej 30. roku życia, stanowią epicentrum piątej fali koronawirusa w naszym kraju” – odnotował stołeczny dziennik.

Według szacunków hiszpańskich służb policyjnych regionem o największej liczbie spisanych podczas weekendu osób są Baleary. Stróże prawa zatrzymali tam tymczasowo lub wylegitymowali w związku z naruszaniem przepisów sanitarnych ponad 12 tys. wczasowiczów.

W sobotę i niedzielę na głównej wyspie tego archipelagu, Majorce, doszło do zamieszek z udziałem turystów, głównie urlopowiczów z Wielkiej Brytanii i Francji.

Według balearskiej policji około 500 turystów starło się z funkcjonariuszami podczas próby usunięcia wczasowiczów z plaży w miejscowości Megaluf, gdzie organizowano zakrapiane alkoholem przyjęcia. Część z pijanych wczasowiczów dopuściło się tam aktów wandalizmu, niszcząc m.in. ławki miejskie i zaparkowane na ulicach samochody.

W związku z piątą falą pandemii Covid-19 w Hiszpanii siedem wspólnot autonomicznych kraju wprowadziło godzinę policyjną. Obowiązuje ona m.in. na terenie popularnych wśród turystów regionów Andaluzji, Katalonii oraz Balearów.

Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jedenaście + 7 =