Policja: na ten moment żaden z policjantów biorących udział w interwencji w Lubinie nie usłyszał zarzutów

Karol Kwiatkowski9 sierpnia, 20213 min

Na ten moment żaden z policjantów biorących udział w interwencji w Lubinie nie usłyszał zarzutów – powiedział podczas briefingu prasowego podkom. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji. Dodał, że w chwili, kiedy funkcjonariusze przekazywali 34-latka pod opiekę zespołowi medycznemu, zachowane były jego funkcje życiowe.

Na poniedziałkowym briefingu prasowym podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji odniósł się do piątkowej interwencji policji w Lubinie, po której zmarł 34-letni mieszkaniec tego miasta.

Podkom. Jabłoński poinformował, że w chwili, kiedy funkcjonariusze przekazywali 34-latka pod opiekę zespołowi medycznemu, zachowane były jego funkcje życiowe, wyczuwalny był oddech i tętno. „Kwestia, w którym momencie ten mężczyzna zmarł, będzie badana. Apeluję o ostrożność w formułowaniu pewnych zarzutów czy wątpliwości. Cały materiał dowodowy został przekazany do prokuratury. Nie uchylamy się od odpowiedzialności. Zależy nam na wyjaśnieniu sprawy” – mówił.

„Z tego co wiem, to na tamten moment policjanci podjęli stosowne czynności, żeby tego mężczyznę uratować. Ponadto policjantka, która była na miejscu, towarzyszyła również na prośbę ratowników w przejeździe do szpitala” – powiedział policjant.

Podkom. Jabłoński dodał, że na ten moment żaden z policjantów biorących udział w interwencji nie usłyszał zarzutów. „Nie zostali zawieszeni, bo na razie nie ma ku temu podstaw” – przekazał.

Autorka: Agata Tomczyńska

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk