PolskaBranża Ochrony Zdrowia FZZ: Niedzielski prowadzi monolog władzy nie licząc się z pacjentem i personelem

Karol Kwiatkowski8 sierpnia, 20212 min

Branża Ochrony Zdrowia Forum Związków Zawodowych zawiesza swój udział w pracach Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia przy Ministrze Zdrowia i jako argument podaje m.in. przekonanie ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, o własnej wyższości.

Zespół Trójstronny ds. Ochrony Zdrowia

Zespół działa od lutego 2005 r., jest wynikiem uzgodnień Ministerstwa Zdrowia z Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Z powodów organizacyjnych i merytorycznych umiejscowiony jest przy Ministerstwie Zdrowia, które zapewnia jego obsługę w formie sekretariatu.

Zadaniem Zespołu jest wypracowanie wspólnego stanowiska w sprawach ważnych z punktu widzenia interesów pracowników i pracodawców, w zakresie obszaru obejmującego ochronę zdrowia.

Stanowisko FZZ

Forum Związków Zawodowych zawiesza swój udział w pracach Zespołu Trójstronnego ds. ochrony zdrowia przy Ministrze Zdrowia i jako argument podaje m.in. przekonanie ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, o własnej wyższości.

Według FZZ rząd RP poprzez działania ministra zdrowia nie uwzględnia głosu pracowników medycznych i niemedycznych zrzeszonych w FZZ oraz prowadzą do eskalacji konfliktu, co może prowadzić do niewydolności całego systemu ochrony zdrowia.

Działania Niedzielskiego w przedmiotowej sprawie FZZ ocenia: „to nie jest dialog i wspólne rozwiązywanie problemów, to monolog władzy nie liczącej się z pacjentem i personelem, podszyty ignorancją i przekonaniem o własnej wyższości”.

Cały dokument można przeczytać tutaj.

Źródło: FZZ

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − osiem =