PolskaAkcja: Powązki NIE dla zbrodniarzy komunistycznych!

Karol Kwiatkowski3 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

W dniu obchodów wybuchu Powstania Warszawskiego, na warszawskich Powązkach Wojskowych pojawiły się specjalne oznaczenia na grobach tych, którzy nie powinni spoczywać na narodowej nekropolii. Napotykali je dziś w różnych miejscach cmentarza odwiedzający tłumnie groby Powstańców – czytamy na stronie Stowarzyszenia Solidarni 2010.

Wzorem biało-czerwonych szarf na mogiłach Powstańców, Stowarzyszenie zastosowało specjalne czerwone banderole na „monumentach” i grobach komunistycznych oprawców, aparatczyków i generałów z napisem „ZBRODNIARZ KOMUNISTYCZNY”. Niektóre miały dopiski o niesławnej działalności poszczególnych zbrodniarzy. Banderole sygnowane są znakiem Polski Walczącej, nawiązując do tradycji z czasów Powstania, gdy kotwica pojawiała się w tajemniczy sposób, świadcząc o prawdzie i odwadze.
– Zbrodniarze nie powinni pozostać anonimowi! To czerwoni funkcjonariusze i sługusy Moskwy, a nie biało-czerwoni bohaterowie, których miejsce jest na Powązkach! Nazwano ich po imieniu, za co napotykając tak oznaczone licznie – niestety! – groby, dziękujemy tajemniczym organizatorom akcji uświadamiającej odwiedzających Powązki! – czytamy na stronie Stowarzyszenie, które żąda odkomunizowania Powązek.
Akcję pochwalił w mediach społecznościowych historyk Tadeusz M. Płużański.
Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

11 − 3 =