GospodarkaPolskaPremier: Podatki w Polsce są jednymi z niższych w całej Europie

Karol Kwiatkowski2 sierpnia, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

– Bardzo mnie cieszy to zestawienie niskich podatków, jednych z najniższych w Europie – podatek CIT obniżony do poziomu 9% – są może dwa lub trzy kraje z takim poziomem – zaznaczył premier, Mateusz Morawiecki, i podkreślił, że: – To wszystko tworzy bardzo dobre środowisko do rozwoju biznesu.

Jak wskazał premier Mateusz Morawicki powyższe warunki tworzą doskonałą przestrzeń do dynamicznego rozwoju polskich przedsiębiorców i firm. Ponadto Polska utrzymuje miejsce w czołówce, jeśli chodzi o niskie bezrobocie w Unii Europejskiej. Od 2020 roku nasz kraj nie spada z podium. W czerwcu stopa bezrobocia w Polsce spadła o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z majem 2021 r.

– Polska gospodarka w tym roku będzie się rozwijać szybciej niż wcześniejsze prognozy – może nawet ok. 5 proc. W przyszłym przekroczymy 5 proc. wzrostu. To dobre środowisko dla dynamicznego rozwoju polskich przedsiębiorców i firm – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w firmie transportowej w Źródłach w woj. dolnośląskim.

– Proszę porównać sobie różnego rodzaju podatki w Polsce, także te, o których dzisiaj mowa: PIT, CIT, daniny różnego rodzaju, wszystkie razem – do innych krajów. Podpowiem: są one jednymi z niższych w całej Europie – dodał premier.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 + osiem =