Gdynia/ Policja skieruje 15 wniosków o ukaranie po demonstracji koło szczepionkobusa

Karol Kwiatkowski1 sierpnia, 202122 min

Policja skieruje 15 wniosków do sądu wobec demonstrantów, którzy w sobotę otoczyli w Gdyni szczepionkobus i krzyczeli: „Jesteście zabójcami” oraz „Jesteście dziećmi doktora Mengele”.

Michał Sienkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku powiedział PAP w niedzielę, że policja skieruje do sądu 15 wniosków o ukaranie w związku z nielegalnym zgromadzeniem wobec demonstrantów, którzy w sobotę protestowali przed szczepionkobusem stojącym na gdyńskim bulwarze.

„O nielegalnym zgromadzeniu wiedzieliśmy dwa dni wcześniej. Funkcjonariusze cały czas zabezpieczali teren, gdzie stał szczepiokobus” – dodał Sienkiewicz.

„Grupa kilkunastu osób zebrała się przy szczepionkobusie i krzyczała +Jesteście zabójcami+ oraz +Jesteście dziećmi doktora Mengele+. Szczepimy od dziewięciu miesięcy i pierwszy raz spotkaliśmy się z taką sytuacją” – powiedziała PAP rzeczniczka Szpitali Pomorskich Małgorzata Pisarewicz. Dodała, że akcja musiała być wcześniej przygotowana.

W lipcu gdyński szczepionkobus rozpoczął kursowanie po gdyńskich dzielnicach. Mieszkańcy i turyści mogą wybrać, czy chcą się zaszczepić szczepionką Johnson&Johnson czy Pfizer. W szczepionkobusie nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja i umawianie wizyty. Wystarczy wybrać dogodny dla nas termin i lokalizację, a następnie udać się do punktu szczepień plenerowych. (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

2 comments

 • Małgorzata

  1 sierpnia, 2021 at 10:24 pm

  A nie są????Są!!!!

  Reply

 • Wiki

  2 sierpnia, 2021 at 12:21 pm

  Dzieci Mengele – dokładnie

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Koszyk