ZagranicaUSA/ Gubernator Arizony odrzuca zaostrzenie rygorów sanitarnych przez CDC

Karol Kwiatkowski29 lipca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Gubernator Arizony odrzuca zaostrzenie rygorów sanitarnych przez CDC. – Arizona nie zezwala na przymus masek, szczepień, paszportów szczepionkowych czy dyskryminację w szkołach ze względu na status szczepienny. To jest u nas prawem i to się nie zmieni – napisał Doug Ducey w mediach społecznościowych.

Gubernator Arizony, Doug Ducey, wydał w czwartek następujące oświadczenie w odpowiedzi na zaktualizowane wytyczne Centers for Disease Control and Prevention:

„Arizona nie zezwala na przymus masek, szczepionek, paszporty szczepionkowe i dyskryminację w szkołach na podstawie tego, kto jest lub nie jest zaszczepiony. Wszystko to wprowadziliśmy do prawa i to się nie zmieni. CDC zaleca dzisiaj, abyśmy nosili maski w szkole i w pomieszczeniach, niezależnie od naszego statusu szczepień. Jest to tylko kolejny przykład niezdolności administracji Biden-Harris do skutecznego stawienia czoła pandemii COVID-19. Urzędnicy zdrowia publicznego w Arizonie i w całym kraju jasno stwierdzili, że najlepszą ochroną przed COVID-19 jest szczepionka. Dzisiejsze ogłoszenie przez CDC niestety tylko zmniejszy zaufanie do szczepionki i stworzy więcej wyzwań dla urzędników zdrowia publicznego 一 ludzi, którzy niestrudzenie pracowali, aby zwiększyć wskaźniki szczepień. Tutaj, w Arizonie, byliśmy konsekwentni od samego początku: Arizończycy powinni otrzymać tę szczepionkę. Ponad 51 procent naszej populacji otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a ponad 46 procent jest w pełni zaszczepionych. To świetna wiadomość i będziemy nadal pracować nad dystrybucją tej szczepionki wśród Arizończyków i budować zaufanie społeczeństwa do jej skuteczności, pomimo tych niepotrzebnych i niepomocnych „wytycznych” z Waszyngtonu.”

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

3 + szesnaście =