ZagranicaPortugalia/ Rząd ogłosił dalsze luzowanie restrykcji przeciwepidemicznych

Karol Kwiatkowski29 lipca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Rząd Portugalii ogłosił, że od niedzieli wprowadza jednolite dla całego kraju zasady sanitarne. Jednocześnie, jak poinformował premier Antonio Costa, wprowadzony zostanie dalszy proces luzowania obostrzeń przeciwepidemicznych.

Costa powiedział w czwartkowym wystąpieniu telewizyjnym, że pomimo 3 tys. nowych zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby i 10 kolejnych zgonów na Covid-19, od 1 sierpnia przestają obowiązywać w kraju ograniczenia w przemieszczaniu się pomiędzy powiatami.

Premier sprecyzował, że od niedzieli przepisy sanitarne będą jednolite w całej Portugalii, bez względu na liczbę infekcji. Od 1 sierpnia praca lokali gastronomicznych zostanie wydłużona do godz. 2.00. Wejście do nich nie będzie ograniczone posiadaniem dokumentu potwierdzającego zaszczepienie, z wyjątkiem weekendów.

Costa dodał, że obowiązek posiadania dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu na Covid-19 wymagany będzie od wszystkich osób powyżej 12. roku życia w przypadku podróży drogą morską i powietrzną, a także dla gości hoteli i domów wczasowych.

Szef rządu zapowiedział, że w dalszej fazie luzowania, tzn. od września, zniesiony będzie obowiązek noszenia masek ochronnych na świeżym powietrzu, a także limit miejsc w pojazdach transportu publicznego.

Z Lizbony Marcin Zatyka (PAP)

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

jeden × jeden =