PolskaKaczyński na klubie PiS: „musimy w końcu z tą zarazą wygrać”

Nasza Polska23 lipca, 20213 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wyjazdowego posiedzenia klubu parlamentarnego podkreślał, że Polski Ład daje przełomową możliwość rozwoju Polski, apelował też do polityków o promocję szczepień przeciw Covid-19 – wynika z wypowiedzi uczestników spotkania, z którymi rozmawiała PAP.

Klub PiS zebrał się w piątek po południu na wyjazdowym posiedzeniu pod Warszawą.

„Prezes podczas wystąpienia podkreślał wagę Polskiego Ładu, że to istotny program, daje przełomową możliwość rozwoju Polski i że dzięki niemu ogromne pieniądze mogą trafić do samorządów” – powiedział PAP jeden z uczestników spotkania.

„Zaznaczył, że niezbędna jest jeszcze większa aktywność parlamentarzystów w terenie, spotkania z mieszkańcami i pokazywanie korzyści z wprowadzenia tego programu” – dodał rozmówca PAP.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Prezes PiS – jak relacjonował inny uczestnik posiedzenia – zwrócił się też do polityków z apelem, aby aktywnie włączyli się w promocję programu szczepień przeciw Covid-19. Kaczyński miał mówić, że „musimy w końcu z tą zarazą wygrać, a tylko szczepienia są drogą do tego”.

W czasie posiedzenia pojawiła się też kwestia uchwały sanacyjnej przyjętej na niedawnym kongresie PiS, która zakłada, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek.

„Szef mówił, że ta uchwała to twarda konieczność i że musimy kontynuować jej wdrażanie” – powiedział jeden z rozmówców PAP. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

4 + 10 =