ZagranicaFrancja/ Mer Audincourt: celowy atak na instalację elektryczną punktu szczepień

Karol Kwiatkowski19 lipca, 20212 min

Mer miejscowości Audincourt, na wschodzie Francji, Martial Bourquin powiadomił w poniedziałek organy ściągania o „celowym ataku” na instalację elektryczną punktu szczepień przeciw Covid-19 w miasteczku.

„Zdaliśmy sobie sprawę w niedzielę z uszkodzenia głównej sieci elektrycznej, a później awaryjnej” – oświadczył Bourquin. „Na miejscu okazało się, że są uszkodzone bezpieczniki” – dodał wskazując, że nie ma najmniejszej wątpliwości, iż był to akt „celowy i niedopuszczalny”.

Przerwa w dostawie energii elektrycznej trwała do półtorej godziny – powiedział mer. W tym czasie w pozbawionych prądu chłodziarkach było ok. 3500 dawek szczepionki Pfizera. Po przywróceniu zasilania, dawki przewieziono do laboratorium w celu sprawdzenia ich przydatności.

Rzecznik policji poinformował, że służby przystąpiły do poszukiwania sprawcy awarii. Zabezpieczono odciski palców oraz nagrania z kamer wideo.

Audincourt to miejscowość w aglomeracji Montbeliard, którą zamieszkuje ok. 70 tys. osób. Punkt sczepień przeciwko Covid-19 wznowił działalność w poniedziałek rano. (PAP)

 

 

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

17 + osiemnaście =