PolskaMinisterstwo Zdrowia: liczymy, że do końca września rozpoczniemy szczepienia dzieci w wieku 5-12 lat

Nasza Polska15 lipca, 20212 min
Potrzebujemy Twojej pomocy, żeby wciąż tworzyć niezależne, wolne media. Jak możesz nam pomóc?

 

Za pomocą Pay Pal'a:
Za pomocą przelewu tradycyjnego:

 

Fundacja „Będziem Polakami”
ul. Podhalańska 3
85-123 Bydgoszcz
PKO BP PL04 1020 1462 0000 7902 0326 0783
Tytuł przelewu: darowizna na cele statutowe

Oczekujemy, że we wrześniu Europejska Agencja Leków wyda rekomendacje w zakresie szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia – powiedział w czwartek rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. „Liczymy, że do końca września uda nam się rozpocząć program szczepień dla grupy wiekowej 5-12 lat” – dodał.

Podczas konferencji prasowej Andrusiewicz zapytany o szczepienia dla dzieci poniżej 12. roku życia powiedział, że Ministerstwo Zdrowia oczekuje, że we wrześniu, zgodnie z obietnicami, koncern Pfizer-BioNTech przedstawi wyniki badania Europejskiej Agencji Leków, która to wyda rekomendacje w zakresie szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia.

„Wrzesień to będzie raczej rekomendacja w zakresie grupy wiekowej 5-12 lat” – powiedział rzecznik. Liczymy, że do końca roku wdrożymy szczepienia w grupie od 0,5 do 5. roku życia – dodał.

„Kwestia przedstawienia wyników badań przez koncern Pfizer-BioNTech leży nam na sercu i chcielibyśmy, żeby te badania zostały udostępnione jak najszybciej” – poinformował Andrusiewicz. Dodał, że jest to niezwykle istotne pod kątem roku szkolnego i bezproblemowego powrotu dzieci do szkół.(PAP)

Autorka: Katarzyna Herbut

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

1 × jeden =