GospodarkaPolskaZagranicaPrezydent Duda o Trójmorzu: wierzę, że przyniesie dobre owoce

Nasza Polska11 lipca, 20212 min

Trójmorze, to najbardziej dynamicznie rozwijająca się część UE, w której mieszka 120 mln obywateli. Głęboko wierzę, że nasza współpraca w ramach 3SI przyniesie dobre owoce naszym społeczeństwom, państwom, a także całej UE – napisał w niedzielę na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W niedzielę wizytę w Polsce rozpoczął prezydent Litwy Gitanas Nauseda wraz z małżonką. Razem z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą spędzą dzień w Krakowie, gdzie będą rozmawiać m.in. na temat wspólnych polsko-litewskich projektów realizowanych przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie.

„Trójmorze to najbardziej dynamicznie rozwijająca się część UE, w której mieszka 120 mln obywateli. Głęboko wierzę, że nasza współpraca w ramach 3SI przyniesie dobre owoce naszym społeczeństwom, państwom, a także całej UE” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

W czwartek i piątek w Sofii prezydent Andrzej Duda wziął udział w szczycie Inicjatywy Trójmorza, który odbył się w Sofii. W trakcie wizyty Duda podkreślił, że „współpraca Trójmorza stanowi ogromnie ważny element rozwoju Unii Europejskiej”. „Trudno mi sobie wyobrazić bardziej pozytywny przykład europejskiego współdziałania niż to, co robimy w ramach inicjatywy Trójmorza” – oświadczył.(PAP)

autor: Iwona Żurek

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

13 − 11 =