PolitykaMüller: powstanie ustawa określająca niepołączalność pewnych sytuacji rodzinnych, z pewnymi funkcjami w spółkach SP

Nasza Polska8 lipca, 20213 min

Powstanie ustawa, która będzie w sposób jednoznaczny określała niepołączalność pewnych sytuacji rodzinnych, z pewnymi funkcjami w spółkach Skarbu Państwa – zapowiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller.

Uchwała przejęta podczas sobotniego Kongresu PiS przewiduje, że współmałżonkowie, dzieci, rodzeństwo oraz rodzice posłów i senatorów PiS nie mogą zasiadać w radach nadzorczych państwowych spółek. Zakaz dotyczy też zatrudniania w spółkach SP członków najbliższej rodziny posłów i senatorów PiS. W uchwale zaznaczono, że zakazy nie obejmują osób, które zostały „zatrudnione/pracują w strukturach spółek Skarbu Państwa ze względu na swoje kompetencje, doświadczenie zawodowe i jednocześnie doszło do nadzwyczajnej sytuacji życiowej”. Wykonaniem uchwały ma zająć się resort aktywów, o czym mówił szef tego ministerstwa, wicepremier Jacek Sasin.

Müller pytany w czwartek w Sejmie przez dziennikarzy czy ministerstwo aktywów państwowych przedstawi listę osób, które na mocy tej uchwały miałyby być zwolnione, odparł, że nic na ten temat nie wie.

„Nie wiem, jakie jest w tej chwili stanowisko MAP. Natomiast nie spodziewam się, żeby powstała jakakolwiek specjalna lista” – podkreślił.

„Natomiast powstanie ustawa, która będzie w sposób jednoznaczny określała niepołączalność pewnych sytuacji, tzn. rodzinnych, z pewnymi funkcjami w spółkach Skarbu Państwa, po to aby nie było wątpliwości, czy ktoś jest objęty tą ustawą, czy nie jest objęty tą ustawą. Żeby ten temat rozwiązać wyciągając wnioski z błędów z przeszłości” – oświadczył Müller. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Piotr Śmiłowicz

Udostępnij:

Nasza Polska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

dwanaście + 17 =