Polska500 zł za szczepienie! Rząd zapłaci młodym za to, że się zaszczepią?

Jak ustalił Fakt, część polskich ministrów i ekspertów jest za tym, by wzorować się na Grecji. Tam rząd wprowadza właśnie nowy program. Od 15 lipca każda osoba w wieku 18-26 lat, która przyjmie zastrzyk ze szczepionką, otrzyma 150 euro. 

Jak ustalił Fakt, taki pomysł ostatnio omawiany był przez zespół ds. promocji szczepień, w którym zasiadają przedstawiciele rządu i eksperci. I wciąż taka inicjatywa jest rozważana.

Jak mogłoby to wyglądać w naszym kraju? Osoby młode, które zaszczepiłyby się, otrzymałyby ok. 500 zł od państwa. – To byłby taki bonus na wakacje – usłyszeli dziennikarze Faktu.

Program skierowany byłby dla osób w wieku od 18. do 25. roku życia, na podstawie legitymacji szkolnej lub studenckiej. I oczywiście po szczepieniu – takie osoby dostawałyby jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson.

Czy wypłata byłaby w formie gotówki, czy bonu elektronicznego? Nad tym jeszcze nie dyskutowano. Fakt zapytał Kancelarię Premiera, na ile wprowadzenie tej zachęty jest realne i czeka na odpowiedź.

Udostępnij:

Karol Kwiatkowski

Wiceprezes Zarządu Fundacji "Będziem Polakami" - wydawcy Naszej Polski. Dziennikarz, działacz społeczny i polityczny.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

20 − dwanaście =